Laserový modul s optikou vykresľujúcou čiaru - Červený, 4~6mW 12mm 3 - 5V

Kód: 39357
Neohodnotené
€9,28 €7,73 bez DPH
Skladom (2 ks)

Tento laserový modul s výkonom 5mW je vhodný na vstavanie do projektov, kde je potrebný laserový modul vykresľujúci čiaru.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tento laserový modul s výkonom 5mW je vhodný na vstavanie do projektov, kde je potrebný laserový modul vykresľujúci čiaru.

Optiku modulu je možné užívateľsky zaostriť pomocou otáčania prstenca s vrúbkovaním.

Vďaka napájaniu 3 - 5V a extrémne nízkej spotrebe je možné tento modul pripojiť k takmer akémukoľvek zdroju s jednosmerným napätím 3 - 5V.

Parametre

  • Výstupný výkon: max 6mW (5mW typický)
  • Optika: čiara (linka)
  • Trieda lasera: 3B
  • Napájanie: 3 - 5V DC
  • Vlnová dĺžka: 650 nm
  • Divergencia: < 1mrad
  • Prevádzková teplota: -10 ~ 35 °C
  • Priemer modulu: 12mm
  • Dĺžka modulu: 35mm

Montáž
Pozor, pri montáži sa laserový modul nesmie vodivo spájať so žiadnou inou kovovou časťou ďalšieho prístroja. Musí sa vodivo izolovať.

Prečo tomu tak je? Pri drvivej väčšine polovodičových laserov je pri výrobe laserová dióda zalisovaná do kovového puzdra pre lepší odvod tepla.

Keďže jeden z pólov laserovej diódy je privedený na jej puzdro, potom je aj tento pól na chladiči. Aby toho nebolo málo. Laserová dióda môže byť zničená aj relatívne malým záverným napätím.

Aj pri samotnej manipulácii s laserom používajte antistatické prostriedky.

TIP: V najhoršom prípade si pred manipuláciou siahnite napríklad na vodovod, ktorý je vo Vašom dome určite uzemnený.

Prípadné statické napätie bude z Vášho tela zvedené. Vyhýbajte sa svetrom a podobným typom oblečenia, ktoré môžu generovať statickú elektrinu. Nikdy nespájajte laserový modul vodivo s iným kusom kovu.

Chladenie
Tento modul nevyžaduje ďalšie chladenie. Laser má veľmi malé tepelné straty. Nemusíte sa teda obávať izolácie modulu a tesného vstavania či uchytenia do nejakého stojanu.

Laser sa v tomto prípade nebude prehrievať a nebude tu dochádzať k znižovaniu životnosti.

Bezpečnostné upozornenie:
Pri prevádzke sa vyhnite akémukoľvek zásahu lúča do ľudského alebo zvieracieho oka. Laser nie je bezpečný ľudskému zdraviu.

Prečo si kúpiť laserový modul práve od nás?

Predajom laserových modulov sa zaoberáme 10 rokov a zistili sme, že aj keď tieto moduly vyzerajú na prvý pohľad rovnako, sú vo vnútri iné a líšia sa to naprieč rôznymi výrobcami. Väčšina výrobcov šetrí a moduly osadzujú lacnejšími laserovými diódami a zákazník nemá šancu si správny výkon a kvalitu overiť. Nákupom od nás garantujeme najvyššiu kvalitu.

Každý laserový modul od našich dodávateľov premeriavame a môžete si byť istí, že dostanete ten výkon a kvalitu, za ktorú ste si zaplatili.

Zhoda s normou EN608-25 ed.3.

Bohužiaľ je tomu tak, že drvivá väčšina predajcov v slovenskej republike nerešpektuje normu o bezpečnosti laserových zariadení EN608-25 ed.3.

Tá stanovuje nespočetné množstvo požiadaviek na tieto výrobky. Nami dodávané lasery disponujú potrebným značením v slovenskom jazyku a sú prikladané sprievodné dokumenty, ktoré táto norma o bezpečnosti laserových zariadení vyžaduje.1515580006-2

Dodatočné parametre

Kategória: Laserové moduly
Hmotnosť: 0.1 kg